آگوست 1،  2006

tamas@iranebozorg.org تماس 

www.iranebozorg.org

جنبش ایران بزرگ

 

پیشنهاد میکند

 

پیمان عفو عمومی

 

پیشگفتار

 

مشاوره شده ایم که پیشنهاد عفو برای دست اندرکاران جمهوری اسلامی خودکشی سیاسی است.  مشاورت داده ایم که نه برای کشتن آمده ایم و نه برای کشته شدن.  باور داریم به آنچه که برای انجام آن برخاسته ایم.  سرنوشت یک تمدن ده هزار ساله و یک ملت هفتاد میلیونی در طبق تعیین، پیش روی ماست.  این بخشیدن آسان نیست، ولی شدنیست.  قلم تاریخ آماده ثبت بقا یا فنای ایران است.  در راه بقای ایران باید بشود آنچه که باید بشود!  نکنیم و نشود، همه ما در فنای ایران گناهکاریم.  مجازات این گناه چیست؟  مجازاتگر این گناهکاران کیست؟  آیا این گناه بخشودنیست؟

 

شرایط اینچنین مقدر کرده اند که در راه بقای ایران و سربلندی ایرانی گوشه ای از باید ها سهم ما باشد.  لازم میدانیم که پاسخگوی سهم خود باشیم.

 

نقل قول از زیرنگاشت (5) و (16) در نوشتار "رفراندم بی رفراندم" به تاریخ ژانویه 2005:

 

   -  5”نزدیک به سه سال است که از تلاش آخوندها برای زمینه سازی در راه ضمانت حفظ جان و مال آنها، یارانشان و خانواده هایشان هنگام تعویض حکومت و دولت خبر داریم.  این اخبار را از طریق رسانه ها یا گفتگو با دست اندرکاران در باب مسائل ایران دریافت کرده ایم.  سردمداران این حرکت رضا پهلوی، دفتر و عوامل ایشان میباشند.  دیگران، مثلا تلویزیونهای ماهواره ای و انجمنهای ایرانی امریکایی وابسته، و جدیدا مهره های داخلی مانند سازگارا و شخصیتهای بیرونی مانند تیمسار احمد مدنی نماینده جبهه ملی را میتوان نام برد.

توجه بفرمایید که یکی از مفاد قرارداد اجاره ایران به آخوندها تضمین جانی و مالی آنها از طرف ارباب میباشد.  بعبارت دیگر، تا چاره ای برای اجرای این ضمانت پیدا نشود آخوندها رضایت به تخلیه ملک ایران نمیدهند.

 

  16-   مدتهاست که شاهد تلاش گسترده ای برای دریافت نوعی ضمانت جانی و مالی برای افراد جمهوری اسلامی از رهبر تا شلاق زن آن هستیم.  مبارزه مدنی، تغییر مسالمت آمیز، انقلاب مخملی و نارنجی، بعضی از فرمولهای پیشنهادی برای کنترل خشم و عصیان ایرانی از ناباورترین جنایات یک دولت علیه ملتش هست.  بسیاری از افراد رژیم خریدار بخشش هستند.  دولتهای همکار رژیم نگران آینده منافع خود هستند.  بعضی از گروههای اپوزیسیون خواهان فراموشی اشتباهات آنها مثل سرکار گذاشتن ملت هستند.  بجای فرستادن این مشتریان به فروشگاه دیگر، ما خود کالای مورد پسند را عرضه خواهیم کرد!  در هنگام لازم جزییات قرارداد عفو عمومی پیشنهادی ما در دسترس خواهد بود."

 

از سال 2003 میلادی تا کنون در پژوهشهای خود به نشانه هایی از عملیات جایگزین سازی جمهوری اسلامی برخورده ایم.  همراه این عملیات، تلاش محسوس و غیر محسوس برای حفاظت جان و مال و خانواده آخوندها و عواملشان پس از جمهوری اسلامی را دریافته ایم.  فرستادن شخصیت معروفی مانند اکبر گنجی به خارج از ایران و مطرح کردن جریان "ببخش ولی فراموش نکن" نشانه نیاز مبرم به نوعی تضمین برای آخوندها و دست اندرکاران حکومت جمهوری اسلامی در دوران "پس از" میباشد.  در این بخشش، هدف آنها جایگزین کردن جمهوری اسلامی با یک حکومت خودی و آقازاده ای میباشد.

 

جنبش ایران بزرگ در راستای منافع ملی ایران و نجات مردم ایران از مهلکه کنونی با شهامت و شفافیت به درخواست و نیاز برای تامین جان افراد جمهوری اسلامی با پیشنهاد "پیمان عفو عمومی" که از سال 2003 میلادی آماده داشته است پاسخ میدهد.  در این بخشش، هدف ما جایگزینی جمهوری اسلامی با یک حکومت منتخب مردم، از میان مردم، و برای مردم میباشد.

پیمان عفو عمومی  (کلیات)

 

جنبش ایران بزرگ خواهان انتقال مسالمت آمیز حکومت جمهوری اسلامی به حکومت و دولت منتخب مردم ایران میباشد.  در صورت تسلیم حکومت جمهوری اسلامی به "شورای عالی انتقال" و همکاری در انتقال مسالمت آمیز اداره امور ایران به "دولت گذار" تمامی افراد مرتبط به جمهوری اسلامی شامل پیمان عفو عمومی به شرح زیر میباشند:

 

پیش شرایط تسلیم

نمایندگان شورای عالی انتقال با نمایندگان حکومت جمهوری اسلامی مذاکرات لازم را برای تفهیم شرایط تسلیم و اقدامات لازم جهت برپایی دولت گذار که ضامن "پیمان عفو عمومی" میباشد خواهند داشت.  آمادگیهای زیر پیشبینی خواهند شد:  

  

شرایط تسلیم

 

در صورت تسلیم جمهوری اسلامی، هر فرد مرتبط با جمهوری اسلامی که به اختیار خود تسلیم نشود و هر فرد که نام او برای تسلیم آگهی داده شود و تسلیم نشود در سرتاسر دنیا و تا هر زمان که طول بکشد مورد پیگرد قرار خواهد گرفت و بازداشت خواهد شد.  این فرد از مفاد پیمان عفو عمومی و مصونیت های جانی و مالی بیان شده برخوردار نخواهد بود.  عدل خمینی حداقل عدالتی خواهد بود که از آن بهره خواهند برد.

 

مفاد و شرایط عفو

·        خانواده زندانیان از امکانات مالی برای یک زندگانی آبرومند مطابق با مقام زندانی برخوردار خواهند بود.

·        پس از پایان دوران پنج ساله بازداشت، برگه برائت مشروط به فرد داده خواهد شد.  بسته به مقام و ارتباطات دوران جمهوری اسلامی و با توجه به منافع ملی ایران، فرد آزاد شده تا زمان تعیین شده مطابق با قانون تحت مراقبتهای لازم خواهد بود.

·        فرد آزاد شده حق شرکت در سیاست از راه انتخابات و یا هر فعالیت دیگر به منظور شرکت در اداره امور ایران و یا تاثیر بر آنها را ندارد.  در صورت نیاز دولت میتواند مطابق با قانون اجازه استفاده از تخصص های اینگونه افراد را به سازمانهای دولتی یا خصوصی بدهد.

·        به داراییهای مصادره شده افراد تسلیم شده رسیدگی خواهد شد.  کلیه داراییهای که در ارتباط فرد با جمهوری اسلامی کسب شده باشند مطابق با درصد، فرمولها، و شرایطی که تعیین خواهند شد میان فرد و دولت تقسیم خواهد شد.  مثلا روایت است که آقای هاشمی رفسنجانی 69 بیلیون دلار دارایی فراهم کرده اند.  در اینصورت، مثلا، 9 بیلیون دلار به آقای رفسنجانی بازگشت داده خواهد شد و 60 بیلیون دلار به صندوق بازیافت اموال واگذار خواهد شد.

·        مطابق با مصوبات که تعیین خواهند شد کلیه داراییهایی که از نوع بند بالا بوده و به افراد بازگشت داده شده میبایست در فعالیتهای افتصادی بمنظور شرکت در امور اجتماعی داخلی صرف شود. فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی خارجی که در اعتلای فرهنگ ایران باشند بلامانع است.  مثلا آقای رفسنجانی با 9 میلیارد دلار خود بنیاد رفسنجانی را تشکیل خواهند داد و مطابق با قانون فعالیت هایی مانند ساختمان مدرسه، بیمارستان، خانه کودکان بی سرپرست، خانه سالمندان، خانه بی پناهان، کتابخانه، و امثالهم خواهند کرد.

·        فرد آزاد شده میتواند در هر فعالیت اقتصادی و یا اجتماعی که قانون بلامانع بداند شرکت کند.   نوع جرم و وضعیت شخص در دوران جمهوری اسلامی برای صدور پروانه فعالیت به شخص در نظر گرفته خواهد شد.

·        در صورت امکان بروز خشونت از طرف مردم نسبت به محکوم پس از پایان محکومیت، تغییر مکان داخلی و یا به خارج از کشور، تغییر هویت، و یا هرگونه تمهیدات لازم دیگر برای حفظ امنیت فرد و یا خانواده اش با تمایل و توافق فرد در نظر گرفته خواهد شد.

 

 

نقض مفاد و شرایط عفو

هر فرد که "پیمان عفو عمومی" را بپذیرد ملزم به رعایت مفاد آن خواهد بود.  هرگونه نقض مفاد این پیمان در مدت محکومیت پنج ساله و یا پس از آزادی شامل بررسیها و مجازاتهایی که تعیین خواهند شد میشود.

 

 

 

پرسش و پاسخ در رابطه با جنبش ایران بزرگ و پیشنهاد پیمان عفو عمومی  (لینک را فشار دهید)

 با فورمت آکروبات پی. دی. اف                                                                                           .با فورمت مایکروسافت وورد